Zeta – co marka Elzab kryje pod tą nazwą?

Elzab Zeta - nieduża drukarka fiskalna

Mimo że większość modeli posiada różne, korzystne opcje, to jednak nierzadko urządzenia rejestrujące wydają się byś projektowane wedle jakiejś myśli przewodniej. Może się ona wiązać z jakimś konkretnym aspektem prowadzenia działalności – jak wydajność czy wytrzymałość – albo szerzej, z charakterem danego rodzaju technologii sprzedaży. I tak, na przykład, model Zeta mierzy się z koncepcją „kompaktowej, ale wydajnej drukarki stacjonarnej”. Z jakim skutkiem? Co urządzenie firmy Elzab ma do zaoferowania?

Konstrukcja modelu Zeta zwraca uwagę

Pierwszy aspekt, który przychodzi na myśl w kontekście kwestii postawionej we wstępie tekstu, to naturalnie rozwiązania konstrukcyjne. I w istocie, Zeta dość ciekawie wypada w tej kategorii. Najpierw trzeba powiedzieć, że drukarka posiada naprawdę niewielkie gabaryty, o wymiarach zaledwie 170 x 111 x 90 mm. A przy tym, jak nietrudno się domyślić, jest dość lekka – w końcu waży niecały 1 kilogram. Dodatkowo, charakteryzuje się brylastą, prawie że prostopadłościenną sylwetką, co sprawia, że drukarkę fiskalną w postaci „kostki” można zastosować niemal w każdych warunkach, nawet na niedużym stanowisku obsługi klientów. Przy okazji warto wspomnieć, że opcja podłączenia dodatkowego, wolnostojącego wyświetlacza, to kolejne rozwiązanie, pozwalające sprzedawcom i nabywcom uzyskać szczególny komfort przebiegu transakcji. Co ciekawe, klasyczne i stonowane kształty, w połączeniu z elegancką kolorystyką i najwyższą dbałością o detale, uzyskują zarówno nowoczesny i atrakcyjny, jak i stonowany efekt. Dzięki temu urządzenie świetnie prezentuje się w różnych przestrzeniach firmowych.

A co w związku z funkcjonalnością drukarki?

Tu przechodzimy do rozwiązań, które jednoznacznie potwierdzają, że nieduże urządzenia rejestrujące wcale nie są mniej funkcjonalne, niż modele o pokaźniejszych gabarytach. Mała, ale stacjonarna – drukarka fiskalna Elzab Zeta – jest chociażby w stanie obsłużyć bazę towarową do 300 000 PLU. A to nie wszystko. Została również wyposażona w opcję rejestrowania kopii paragonów w formie elektronicznej, wydajny, zapewniający łatwą instalację rolki papieru (o długości 60 m) mechanizm drukujący, a także nieduży, intuicyjny panel sterowania z 4 przyciskami oraz wbudowany, przejrzysty wyświetlacz. Dodatkowo, Zeta umożliwia wystawianie różnych dokumentów (w tym faktury VAT) z graficznymi nagłówkami oraz kodami QR. Urządzenie od firmy Elzab jest w stanie łączyć się, na przykład, z komputerem czy terminalem komputerowym za pomocą zróżnicowanych standardów komunikacyjnych, a konkretnie – interfejsów typu RS-232 bądź USB. Na koniec można dodać, że różne protokoły komunikacyjne sprawiają, że drukarka fiskalna sprawnie współpracuje z wieloma programami dla firm.

 

Wszystkie wspomniane kwestie nie tylko dowodzą wydajności, funkcjonalności i nowoczesności małych urządzeń rejestrujących (a w tym, konkretnym wypadku – drukarek fiskalnych), ale sprawiają, że model Elzab Zeta cieszy się rosnącą popularnością wśród polskich przedsiębiorców. A co Wy o tym sądzicie? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach 🙂

2 Komentarzy

  1. dobry wujek

    mam od roku, nawet w wersji z wyświetlaczem na słupku
    nie jest to na pewno szczyt techniki, ale daje rade i faktycznie jest mala

  2. RD.

    Ze swojej strony polecałbym jednak D10. Też nieduża i ma jeszcze ekran dotykowy.
    Ale co kto lubi 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA: *