Kasy fiskalne online – funkcjonalność w parze z eleganckim wzornictwem

Eleganckie kasy fiskalne online

Kryteria elegancji czy atrakcyjnego wzornictwa w przypadku urządzeń elektronicznych mogą być różne. A takie cechy fizyczne, jak przykuwający wzrok, nowoczesny design, podkreśla się często w kontekście smartfonów czy tabletów. Warto jednak zaznaczyć, że eleganckie i atrakcyjne wizualnie mogą być także współczesne technologie sprzedaży. Doskonałym przykładem są produkowane obecnie kasy fiskalne online, które oferują np. obsługę przy użyciu ekranu dotykowego.

Kasa fiskalna online – co to takiego?

Kasy fiskalne online są dostępne na polskim rynku technologii sprzedaży od maja 2019 roku. Właśnie wtedy Ministerstwo Finansów uruchomiło Centralne Repozytorium Kas, czyli system teleinformatyczny, do którego wspomniane urządzenia przesyłają wymagane dane, np. informacje dotyczące prowadzonej ewidencji sprzedaży czy wykonywanych przeglądów technicznych. Kasy fiskalne online wyróżniają się też innymi funkcjami. Standardem w ich przypadku jest m.in. współpraca z różnymi terminalami płatniczymi – przewodowa lub bezprzewodowa (w zależności od wybranego modelu). Ponadto, zgodnie z polskimi przepisami, takie urządzenia rejestrujące spełniają wymogi techniczne w zakresie realizowania e-paragonów fiskalnych.

Technologie sprzedaży jak smartfony i tablety

Atrakcyjnego designu technologii sprzedaży nie da się oczywiście zawsze sprowadzić do obecności ekranu dotykowego. Równocześnie, to jednak takie kasy fiskalne online wizualnie robią najlepsze pierwsze wrażenie. A dodatkowe skojarzenia ze współczesnymi smartfonami lub tabletami nie są tutaj przypadkowe. Urządzenia rejestrujące z panelami dotykowymi obsługuje się bowiem w bardzo podobny sposób. I naszym zdaniem jest to zdecydowanie bardziej intuicyjne prowadzenie sprzedaży, niż w przypadku tradycyjnej klawiatury mechanicznej. I nie, nie mamy nic przeciwko przyciskom fizycznym, gdyż w niektórych sytuacjach okazują się praktycznym rozwiązaniem. Jednakże, przyszłość technologii sprzedaży należy raczej do urządzeń z ekranami dotykowymi. Tym bardziej, że takie kasy fiskalne online cechują się także solidnym wykonaniem – szczelną konstrukcją oraz zwiększoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Dlaczego design urządzenia rejestrującego ma znaczenie?

Wydaje nam się, że w dzisiejszych czasach powyższe pytanie można już chyba uznać za retoryczne 😉 Nie omieszkamy jednak na nie odpowiedzieć, gdyż budowanie świadomości technologicznej wśród czytelników to jedno z głównych zadań serwisu kasy-drukarki.biz.pl. Mianowicie, elegancki design technologii sprzedaży, takiej jak np. kasa fiskalna online z ekranem dotykowym, wpływa korzystnie na wizerunek całego przedsiębiorstwa. Nowoczesne urządzenie = nowoczesna firma? Naszym zdaniem takie stwierdzenie nie jest wcale na wyrost. Co więcej, zyskuje ono na „prawdziwości” jeszcze bardziej, gdy okazuje się, że można dodatkowo wybrać wersję kolorystyczną kasy fiskalnej online. Dobrym przykładem jest K10 Online, czyli kompaktowe urządzenie marki Elzab, które oferuje aż 6 takich wariantów. W rezultacie, istnieje spora szansa na to, że pod względem wzornictwa wspomniany model uda się dostosować do kolorystyki kojarzonej z przedsiębiorstwem czy nawet do logo firmy.

1 Komentarz

  1. Ervin

    Z jednej strony nie przywiązuję jakiejś szczególnej wagi do wyglądu urządzeń sprzedażowych, ale z drugiej strony fakt – gdyby kasa fiskalna wyglądała szpetnie, to dla siebie i z uwagi na moich klientów takiej kasy bym nie chciał 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA: *