O czym pamiętać przy poszukiwaniu mobilnej kasy lub drukarki online?

Mobilne kasy i drukarki fiskalne online

Wybór urządzenia fiskalnego to zawsze proces, który składa się z kilku etapów. Na początku przedsiębiorca powinien przede wszystkim ustalić, jakiego typu technologia sprzedaży będzie najlepszym rozwiązaniem dla jego firmy. Może to zrobić całkowicie samodzielnie lub przy współpracy z dystrybutorem takich urządzeń elektronicznych. A co w sytuacji, gdy okaże się, że mamy do czynienia z mobilną działalnością gospodarczą? Po jaką kasę lub drukarkę fiskalną sięgnąć, aby zapewniła ona nie tylko skuteczne, ale także wygodne prowadzenie sprzedaży?

Kluczowe będą na pewno gabaryty urządzenia

Już na początku poszukiwań urządzenia fiskalnego do działalności mobilnej spotkamy się z opinią, że w takich okolicznościach warto rozważać głównie kompaktowe technologie sprzedaży. Małe kasy i drukarki online zapewnią bowiem znacznie większy komfort pracy, niż ma to miejsce w przypadku modeli typowo stacjonarnych. Często będą też one po prostu przystosowane do częstego podróżowania lub przenoszenia z miejsca na miejsce. A dotyczy to zarówno niewielkich gabarytów, jak i zwiększonej wytrzymałości na ewentualne uszkodzenia. Ponadto, małe urządzenia fiskalne oferują zazwyczaj zakup opcjonalnego pokrowca lub etui, co w jeszcze większym stopniu podnosi komfort codziennej pracy.

Mobilna kasa lub drukarka online a współpraca z CRK

Skoro piszemy o urządzeniach typu online, trudno nie wspomnieć też o zagadnieniach, które są związane z przekazywaniem danych do Centralnego Repozytorium Kas. Tym bardziej, że ma to kluczowe znaczenie właśnie w przypadku mobilnych kas i drukarek fiskalnych. Konkretnie trzeba pamiętać o tym, że każde urządzenie rejestrujące ze wspomnianej kategorii musi współpracować z CRK przez łącze internetowe. Natomiast przy poszukiwaniu mobilnej kasy lub drukarki online warto zadbać o to, żeby taka komunikacja odbywała się bezprzewodowo – przez Wi-Fi lub modem GSM z kartą SIM. Wtedy bowiem przedsiębiorca będzie w stanie zapewnić połączenie z Centralnym Repozytorium Kas również poza siedzibą firmy. Z kolei w przypadku modeli wyposażonych np. w złącze Ethernet (LAN) byłoby to mocno utrudnione. A takie rozwiązanie jest często oferowane przez stacjonarne urządzenia fiskalne.

Długi czas pracy na zasilaniu akumulatorowym

Kolejnym zagadnieniem, o którym warto pamiętać przy poszukiwaniu mobilnej technologii sprzedaży, jest działanie na zasilaniu akumulatorowym. W kontekście kas i drukarek fiskalnych online dotyczy to nie tylko gwarancji wielu godzin pracy na jednym ładowaniu. Istotna może okazać się także opcja zasilania urządzenia np. bezpośrednio z instalacji samochodowej (za pomocą dodatkowej ładowarki) lub nawet za pomocą powerbanku (taka funkcja jest dostępna np. w modelu K1 Slim Online, produkowanym przez Elzab). Wszystko to przekłada się na pewność, że podczas pracy „w terenie” akumulator mobilnej kasy lub drukarki fiskalnej online nie rozładuje się zbyt szybko, w niespodziewanym momencie. Brak możliwości zarejestrowania sprzedaży i wystawienia paragonu skutkowałby bowiem koniecznością wstrzymania obsługi klientów.

1 Komentarz

  1. Jakub-T

    Dużo dobrego słyszałem o kasach fiskalnych Elzab i Posnet, które widnieją na grafice. ALe jednak zdecydowałem się na zakup jeszcze innego, mobilnego urządzenia rejestrującego – Novitus Nano Online. I muszę przyznać, że jestem bardzo z niego zadowolony, myślę, że mogę śmiało polecić. No chyba, że ktoś szuka jeszcze mniejszej kasy, to jednak Nano z nich wszystkich będzie największa (ale dalej poręczna).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA: *