Kasy fiskalne online do systemu sprzedaży – czy warto?

Kasy fiskalne online do systemu

W ostatnim wpisie omawialiśmy typowe rozwiązania sprzedażowe dla gastronomii. Pozostajemy więc nieco w podobnej tematyce, gdyż głównymi bohaterkami dzisiejszego tekstu są kasy fiskalne online, które sprawdzają się doskonale właśnie w różnego rodzaju systemach. I jeżeli ktoś chciałby zapytać wprost – dlaczego nie drukarki fiskalne (?) – odpowiadamy już teraz: bo to zbyt proste 😉 A kasy fiskalne online do systemu wymagają nieco głębszej analizy.

Drukarka, komputer i oprogramowanie, czyli typowy system dla firmy

Drukarka fiskalna, komputer POS oraz oprogramowanie sprzedażowe – to trzy podstawowe elementy wielu systemów dla firm, w których obsługuje się m.in. klientów indywidualnych. I warto zaznaczyć, że w dzisiejszym wpisie nie zamierzamy w żaden sposób podważać sensu takiego rozwiązania. Często jest ono pod wieloma względami najlepsze i po prostu optymalne dla przedsiębiorcy, które chce wdrożyć system sprzedaży w swojej firmie. Chcemy jednak zaznaczyć, że nie jest to jedyne rozwiązanie dostępne obecnie na polskim rynku. Do wyboru są też systemowe kasy fiskalne online, które łączą w sobie funkcje związane z rejestrowaniem sprzedaży oraz zarządzaniem asortymentem i innymi obszarami działalności gospodarczej. W szczególności mamy tutaj na myśli dwa urządzenia od polskich producentów: Novitus Next Online i Posnet Vero.

Kasy fiskalne online do systemu sprzedaży – podstawowe atuty

Są w pełni samodzielne – tylko tyle i aż tyle. Być może brzmi to zbyt prosto, ale na tym polega największa zaleta systemowych kas fiskalnych online, o których wspomnieliśmy w poprzednim akapicie. Zarówno Novitus Next Online, jak i Posnet Vero tak naprawdę same w sobie są rozwiązaniami systemowymi dla firmy. W obydwu przypadkach mamy bowiem do czynienia z połączeniem urządzenia fiskalnego, 8- lub 10-calowego ekranu dotykowego (tabletu z systemem Android) oraz oprogramowania sprzedażowego. Co więcej, modele Next Online i Vero są niezwykle kompaktowymi rozwiązaniami technologicznymi. Zajmują więc niewiele miejsca na stanowisku pracy w firmie – a już na pewno zdecydowanie mniej, niż „tradycyjny” system, który składa się z trzech oddzielnych elementów.

Parametry techniczne i funkcje również są na odpowiednim poziomie

Samodzielna praca i kompaktowe gabaryty to nie jedyne zalety urządzeń rejestrujących, które goszczą dziś na naszym blogu. Omawiane przez nas kasy fiskalne online do systemu oferują też wysokie parametry techniczne. Na uwagę zasługuje zwłaszcza to, że modele Next Online i Vero Online zapewniają zaprogramowanie odpowiednio 1 000 000 oraz 250 000 pozycji towarowych. Mowa więc o ogromnej liczbie PLU, czyli o czymś, co jest spotykane raczej w drukarkach fiskalnych. A warto też dodać, że w przypadku prezentowanych kas fiskalnych online nie trzeba korzystać z zewnętrznego oprogramowania sprzedażowego. Aplikacje niezbędne do zarządzania asortymentem są zainstalowane już na samym urządzeniu rejestrującym.

Ponadto, kasy Novitus Next Online oraz Posnet Vero pozwalają na wystawianie różnych dokumentów sprzedażowych – nie tylko paragonów fiskalnych, ale także faktur VAT. I co najważniejsze z punktu widzenia wdrażania systemu sprzedaży w przedsiębiorstwie, obydwa modele mogą współpracować z wieloma różnymi urządzeniami peryferyjnymi równocześnie. Do kas fiskalnych Next Online i Vero da się podłączyć m.in. czytnik kodów kreskowych, wagę elektroniczną, szufladę na pieniądze, terminal płatniczy oraz drukarkę zamówień.

Sekcja komentarzy jest do Waszej dyspozycji. Dajcie znać, co sądzicie o rozwiązaniach systemowych, w których funkcjonują kasy fiskalne online, a nie drukarki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA: *