Urządzenia fiskalne od firmy Posnet – co takiego w sobie mają?

Kasa fiskalna Posnet Mobile HS EJ

Firma Posnet jest znana przedsiębiorcom nie od dziś. Tworzone przez nią technologie sprzedaży cieszą się dużą popularnością ze względu na solidność wykonania, atrakcyjne parametry i mnogość dostępnych funkcji. Ale co sprawia, że modele tej marki wyróżniają się na tle innych?

Zdecydowaliśmy się napisać tekst o urządzeniach tej firmy, ponieważ oprócz wysokich standardów, jest w nich jeszcze coś. To nie tylko zamysł tworzenia jak najlepszych kas i drukarek, ale wręcz wizja. Wizja, która stara się z jednej strony przełamywać dotychczasowe tendencje technologiczne, z drugiej – wybiegać w przyszłość, promować nowość oraz na bieżąco odpowiadać na zmieniające się oczekiwania przedsiębiorców. Omawiane aspekty i modele marki Posnet mają pokazać, że branża fiskalna może sprzedawcę nie tylko usatysfakcjonować, ale i zaskoczyć.

Małe oraz lekkie kasy i drukraki

Postępująca miniaturyzacja sprawia, że możemy uzyskać zaawansowane technologicznie rozwiązania, zamknięte w niedużych wymiarach. Dlatego przedsiębiorcy chętnie rozglądają się za urządzeniami fiskalnymi, które nie tracąc na funkcjonalności, będą zajmować jak najmniej miejsca lub zapewnią komfort podczas sprzedaży mobilnej. Producenci, idąc za tymi oczekiwaniami, stworzyli kasę i drukarkę, gdzie każdy z tych modeli jest najmniejszym dostępnym na rynku w swej „rodzinie”. Pierwsza mierzy zaledwie 86 x 158 x 46 mm, a druga – jeszcze mniej: 86 x 128 x 46 mm. Kompaktowa konstrukcja tych urządzeń czyni z nich znakomitych partnerów do pracy w terenie – lekkich, wygodnych, mieszczących się nawet w kieszeni marynarki, a dodatkowo posiadających wydajne akumulatory oraz możliwość zasilania przy użyciu instalacji samochodowej.

Szybkość i łatwość w zakresie wydruku

Jednym z najważniejszych aspektów urządzeń fiskalnych jest technologia wydruku. W końcu to ona odpowiada za precyzyjne wystawianie paragonów, które muszą trafić do klientów na koniec każdej przeprowadzonej transakcji. Ale to nie wszystko – odpowiada także za generowanie faktur VAT oraz wielu innych rodzajów dokumentów niefiskalnych. Niezwykle ważna jest też szybkość pracy urządzenia rejestrującego. Posnet zdecydowanie wyróżnia się na tym tle, gdyż proponuje i takie modele, które oferują prędkość wydruku dochodzącą do 47 linii paragonu na sekundę.

Przede wszystkim jednak, firma ta jako pierwsza zaproponowała rozwiązanie zdecydowanie innowacyjne. Kasa Revo to pierwszy model o zmienionej konstrukcji mechanizmu drukującego. Polega to na tym, że paragon jest wystawiany po stronie nabywcy, a nie jak dotąd, po stronie sprzedawcy. W ten sposób klient może sam odebrać rachunek, tym samym osobiście przyspieszając i kończąc przebieg transakcji. A co najważniejsze – także dla podatnika – zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Nowoczesne rozwiązania…jeszcze nowocześniejsze

Podobnie, jak wiele innych kas czy drukarek fiskalnych, modele marki Posnet stwarzają dogodne warunki do współpracy z urządzeniami peryferyjnymi, a czasem wręcz zbudowania prawdziwego centrum dowodzenia. Nie chodzi już bowiem tylko o standardowe porty komunikacyjne typu USB, RS232 czy też PS/2, ale o interfejs Ethernet, dający dostęp do ultraszybkiej i stabilnej sieci LAN, a także możliwe do zastosowania połączenia bezprzewodowe: Wi-Fi bądź Bluetooth.

W tym przypadku również firma ta poszła o krok na przód, maksymalizując prostotę i skuteczność integracji urządzeń sprzedażowych. Tak jest ze wspomnianą już kasą Revo i dedykowaną wagą elektroniczną. Oprócz kompaktowych rozmiarów (pozwalających temu „duetowi” odnaleźć się także na stanowisku pracy o ograniczonej przestrzeni) i łatwości połączenia, rozwiązanie to znacznie usprawnia prowadzenie działalności handlowej: sterowanie szalką odbywa się przy użyciu klawiatury kasy, na której wyświetlaczach automatycznie pojawiają się wyniki pomiaru masy wybranych produktów.

Poznaj je wszystkie

Oferta producenta jest szeroka. Warto przejrzeć poszczególne modele i zapoznać się z ich możliwościami:

Zobacz także najciekawsze modele kas fiskalnych Posnet na filmie z Youtube.

 

3 Komentarzy

  1. Jacek

    Moim zdaniem najlepsza firma na rynku od takich rozwiązań

  2. Adam

    Sam używam urządzeń od posnet i jak najbardziej jestem zadowolony

  3. spoxi

    ee, novitus nano e też nieźle daje radę 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA: *