Popularna kasa fiskalna z tradycyjną kopią paragonu ponownie w sprzedaży

Kasa fiskalna Posnet Mobile EU

Jakiś czas temu mówiliśmy o kasie Posnet Mobile EU i jej burzliwych losach. Najpierw, wraz z końcem homologacji, miała ona „na dobre” zniknąć ze sprzedaży. Później jednak pojawiły się plany, że urządzenie, uzyskawszy nową zgodę Głównego Urzędu Miar, znów znajdzie się w stałej ofercie producenta. Powody tych zwrotów akcji mogą być różne, ale nie ulega wątpliwości, że tak popularnej kasie fiskalnej warto poświęcić trochę uwagi. Zwłaszcza, że jej powrót okazuje się być pewny.

Co takiego w sobie ma Posnet Mobile EU?

Pytanie to nie jest bezzasadne. W końcu urządzenie zyskało uznanie wśród wielu polskich przedsiębiorców. Skąd wynika ta popularność? Przypomnijmy raz jeszcze, czym charakteryzuje się kasa marki Posnet.

kasa fiskalna Posnet Mobile EU

Mobile EU jest doskonałym przykładem na to, że urządzenie fiskalne nie musi być „liderem nowoczesności”, aby zapewnić komfort i efektywność sprzedaży. Wystarczy, że udostępnia ono najważniejsze funkcje oraz stanowi kompilację podstawowych dla danego rodzaju biznesu, praktycznych rozwiązań. Taka jest właśnie Mobile EU, mobilna kasa fiskalna, sprawdzająca się zarówno w handlu stacjonarnym (zwłaszcza na niedużych stanowiskach pracy), jak i w obwoźnym. Posiada wysoce wytrzymałą obudowę, niedużą, poręczną konstrukcję, co razem decyduje o dużej wygodzie podczas korzystania z tego urządzenia. I chociaż posiada tradycyjną kopię paragonów, to oprócz tego dysponuje przyciskami funkcyjnymi (do zapisu skrótów klawiszowych dla często wybieranych produktów, usługi i opcji kasy), wydajnym akumulatorem, jak również umożliwia zasilanie w samochodzie oraz obsługę parkingów.

Historia Mobile EU zatacza krąg

Można przyjąć, że kończąca się homologacja dla danego urządzenia fiskalnego oznacza 2 rzeczy: albo model ten zostanie dostosowany do bieżących regulacji prawnych (jeśli zachodzi taka konieczność) i otrzyma nowe upoważnienie Głównego Urzędu Miar, albo jego czas minie i zniknie on ze sprzedaży. Istniało prawdopodobieństwo, że tak właśnie będzie z Mobile EU – tym bardziej, że firma Posnet mogła już zaoferować znacznie nowocześniejsze rozwiązania, takiej jak kasy Revo, Mobile HS EJ czy Ergo. Ale jak widać, plany się zmieniły: producent poinformował, że popularna kasa fiskalna wraca do oferty. Czy zadecydowało o tym zainteresowanie ze strony użytkowników? Zgodzimy się chyba, że jest to dość prawdopodobne. W każdym razie, kolejni przedsiębiorcy, zainteresowani rozwiązaniami modelu Posnet Mobile EU, znów będą mogli pozyskać tę technologię sprzedaży.

1 Komentarz

  1. awi

    Tylko, że teraz właśnie są już nowsze modele, oferujące ciekawsze rozwiązania, i wcale też nie takie drogie…ale widocznie musi być realne zainteresowanie klientów, skoro producent zmienił zdanie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA: *