Mobilne kasy fiskalne – co warto o nich wiedzieć?

Jaka kasa fiskalna do handlu mobilnego

Wiele opinii, które docierają do nas z każdej strony, mówi jednoznacznie – przenośne urządzenia fiskalne cieszą się dziś bardzo dużym zainteresowaniem krajowych podatników. Sytuacja ta jest w sumie zrozumiała. Zwłaszcza wtedy, kiedy popatrzy się na najmniejsze i najlżejsze kasy fiskalne, które są nie tylko łatwe w transportowaniu, ale także wyjątkowo funkcjonalne i wszechstronne.

Funkcjonalność urządzeń przenośnych

Zazwyczaj zwraca się uwagę na to, że kasy mobilne są wygodne w obsłudze i poręczne. Podkreśla się, iż urządzenia tego typu zapewniają przede wszystkim łatwe transportowanie. I wszystko to jest oczywiście prawdą. Niemniej, nie należy zapominać o tym, że w dzisiejszych czasach producenci technologii sprzedaży dbają również o to, aby przenośne urządzenia wyróżniały się wysoką funkcjonalnością. Nic więc dziwnego, że w modelach z tej kategorii znajdziemy zarówno wydajne oraz wytrzymałe mechanizmy drukujące, jak i klawiatury z programowalnymi przyciskami (do ustawiania skrótów klawiszowych). Ponadto, wiele przenośnych kas posiada moduł elektronicznej kopii paragonów. Dzięki temu gwarantują one oszczędne, wygodne i bezpieczne archiwizowanie istotnej dokumentacji firmowej.

Większa odporność na uszkodzenia

Powiedzmy sobie wprost – nie ma urządzeń elektronicznych, które byłyby całkowicie odporne na wszystkie urządzenia. Zawsze znajdzie się ktoś, komu uda się zniszczyć nawet najbardziej wzmocnioną technologię J Niemniej, nie oznacza to, że nie warto zwracać uwagi na ten parametr użytkowy. Tym bardziej, że w przypadku kas mobilnych naprawdę zapewnia on większą wytrzymałość na codzienną eksploatację – nawet w wymagających warunkach. Pytanie jednak, jakie udogodnienia w tej kwestii posiadają urządzenia przenośne? W wielu modelach stosuje się przede wszystkim uszczelnione konstrukcje oraz klawiatury. Dzięki temu kasy te są bardziej odporne na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, tj. wilgoć czy kurz. Dodatkowo, w przypadku urządzenia mobilnego często można liczyć na wzmocnioną obudowę. Rozwiązanie to gwarantuje większą ochronę podzespołów, które znajdują się wewnątrz kasy.

Długa praca bez zasilania z sieci

Częsta praca w terenie oznacza dla przedsiębiorcy różne wyzwania. Kłopotliwe okazuje się niekiedy to, że brakuje dostępu do stałego źródła zasilania. A bez tego wiele urządzeń elektronicznych nie może po prostu pracować. Dlatego też w kasach mobilnych stosuje się wydajne akumulatory, które stanowią dodatkowe zabezpieczenie przed ewentualną koniecznością przerwania obsługi klientów. W tym przypadku należy jednak sprawdzić specyfikacje konkretnych modeli. Wydajność baterii może być bowiem odmienna – w zależności od wielu rozwiązań technologicznych, które wpływają na zużycie energii.

1 Komentarz

  1. zigi

    mysle, ze – nie liczac na serio duzych punktow handlowych, hipermarketow, rozbudowanych przedsiebiorstw itp. – male kasy fiskalne w ogole zaczna krolowac, jesli chodzi o sprzedaz detaliczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA: *