Czym charakteryzują się terminale komputerowe typu POS?

Terminal komputerowy typu POS

Ostatnio pisaliśmy o najważniejszych funkcjach i parametrach kolektorów danych, czyli urządzeń nazywanych niekiedy mobilnymi terminalami. Natomiast w dzisiejszym wpisie zajmiemy się technologią stacjonarną, bez której trudno sobie wyobrazić wiele rozwiązań systemowych dla firm. Terminale komputerowe, określane także czasami jako komputery typu POS, zapewniają bowiem dostęp do wielu ciekawych i praktycznych rozwiązań.

Z ekranem dotykowym i wydajnymi podzespołami

Współczesne terminale komputerowe wyróżniają się przede wszystkim obecnością ekranu dotykowego. Rozwiązanie tego typu gwarantuje zaś niemal intuicyjne korzystanie z zainstalowanego oprogramowania. Co więcej, w poszczególnych modelach stosuje się różne technologie, np. panele odporne na zużycie bądź oferujące reakcję na kilka punktów dotyku jednocześnie (tzw. funkcja multi-touch). Dzięki temu przedsiębiorca może sięgnąć po terminal komputerowy z ekranem, który spełni oczekiwania biznesu.

Kolejna cecha, o której należy wspomnieć, jest związana z podzespołami komputerów typu POS. Tym bardziej, że w wielu przypadkach są to naprawdę wydajne jednostki centralne, produkowane przez uznane marki. Niemniej, tutaj także wszystko zależy od specyfikacji technicznej konkretnego terminala komputerowego. Przedsiębiorca może wybrać zarówno urządzenie ze standardowymi podzespołami, jak i wyjątkowo wydajny oraz funkcjonalny model.

Wiele różnorodnych interfejsów komunikacyjnych

Właściciele różnych działalności gospodarczych nie bez powodu decydują się na wdrożenie terminala komputerowego. Technologia tego typu pozwala bowiem na skuteczne zarządzanie pozostałymi elementami systemu sprzedażowego, gastronomicznego czy magazynowego. Współpraca z innymi urządzeniami elektronicznymi, np. z drukarką fiskalną, skanerem kodów oraz terminalem płatniczym, odbywa się zaś za pośrednictwem interfejsów komunikacyjnych. A tych w produkowanych obecnie komputerach POS nie brakuje. Większość terminali komputerowych posiada po prostu różnorodne porty do przewodowej wymiany danych, m.in. RS-232, USB, Ethernet czy PS/2. Co więcej, najbardziej zaawansowane modele zapewniają też komunikację bez użycia kabli, np. za pomocą modułu Wi-Fi.

Odporność na uszkodzenia i szczelność konstrukcji

Dla nikogo nie jest chyba tajemnicą, że urządzenia wykorzystywane do obsługi klientów bądź wykonywania innych obowiązków, są narażone na uszkodzenia mechaniczne i zużycie. Intensywna i długotrwała eksploatacja technologii sprzedaży to w przypadku wielu firm codzienność. Na szczęście większość producentów tych rozwiązań dba o to, aby dostarczać na rynek solidnie wykonane modele. Dotyczy to m.in. dostępnych obecnie terminali komputerowych. Urządzenia te posiadają często szczelne obudowy, które gwarantują wytrzymałość na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych (wody, pyłu). Ponadto, zaletą wielu modeli jest możliwość ich przymocowania na stałe, np. do ściany. Wykorzystuje się do tego standardowe uchwyty VESA.

1 Komentarz

  1. ToMaSi

    naprawdę, wysokiej jakości, nowoczesna technologia! zakup jej był ewidentnym strzałem w 10!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA: *