Klasyka na rynku fiskalnym, czyli kasa Novitus Nano E

Jeżeli mielibyśmy wskazać kilka urządzeń rejestrujących, które przetrwają fiskalną rewolucję, związaną z systemem online, Novitus Nano E z pewnością znalazłaby się w tym gronie. I nie chodzi nawet o to, że przez kilkanaście ostatnich miesięcy wspomniana kasa była oferowana także w wersji z promesą On-line Ready. Nano E to po prostu ponadczasowe urządzenie, które już teraz wyróżnia się pod względem przyjaznej funkcjonalności.

Mobilna kasa z kopią elektroniczną

Minęło już sporo czasu od premiery kasy fiskalnej Novitus Nano E. Kilka lat to w przypadku branży technologii sprzedaży cała epoka… Pomimo tego, wspomniany model nadal cieszy się sporym zainteresowaniem przedsiębiorców. Jest to bowiem jedna z najmniejszy kas fiskalnych na polskim rynku, która dodatkowo posiada moduł kopii elektronicznej. Ważne dane na temat sprzedaży są tu więc zapisywane w formie cyfrowej, na karcie pamięci (typu SD). Co więcej, Nano E zapewnia prostą instalację papieru termicznego oraz mniejsze wydatki na ten materiał eksploatacyjny (w porównaniu z modelami dwurolkowymi). Najważniejsze wydaje się jednak to, że korzystanie z tej kasy nie wymaga składowania rolek z kopiami paragonów fiskalnych. Wszystko odbywa się automatycznie i gwarantuje bezpieczeństwo istotnej dokumentacji firmowej.

Novitus Nano E

Jeżeli zaś idzie o gabaryty, w przypadku Novitus Nano E przedstawiają się one następująco: 58 x 94 x 229 mm (wysokość, szerokość, długość). Urządzenie cechuje się też ergonomiczną konstrukcją oraz eleganckim wzornictwem. Jest to więc mobilna kasa fiskalna, która wpływa korzystnie na wizerunek przedsiębiorstwa. Chociaż trzeba pamiętać, że po Nano E sięgają też właściciele mniejszych placówek handlowych czy usługowych.

Jaki interfejsy komunikacyjne obsługuje?

Ktoś mógłby powiedzieć, że w przypadku mobilnych kas fiskalnych interfejsy komunikacyjne nie są aż tak ważne. Faktem jest, iż takie urządzenia często działają w firmach samodzielnie. Czasy się jednak zmieniają i nawet mobilni przedsiębiorcy stawiają dziś chętnie na rozwiązania bardziej systemowe. Natomiast w placówkach stacjonarnych połączenie kasy fiskalnej z komputerem lub czytnikiem kodów jest bardzo powszechne. Wracając jednak do Nano E… jak ten model radzi sobie podczas współpracy z innymi urządzeniami? Więcej niż dobrze! W standardzie mamy tu do dyspozycji 2 popularne złącza, czyli RS-232 i USB. A dodatkowo można też zastosować zewnętrzny moduł Bluetooth. Ponadto, Nano E współpracuje nie tylko z komputerem, wagą czy skanerem kodów, ale także z terminalem do kart płatniczych. W przypadku małych kas fiskalnych to naprawdę rzadko spotykana cecha.

Przyjazne i szybkie prowadzenie ewidencji

W kasie fiskalnej Novitus Nano E znajdziemy kilka rozwiązań, które wpływają na wygodę i szybkość prowadzenia ewidencji. Oprócz wspomnianych już wcześniej kompaktowych gabarytów, urządzenie polskiego producenta może się też pochwalić obecnością alfanumerycznej, programowalnej klawiatury. 8 skrótów klawiszowych można wykorzystać zarówno do szybkiej sprzedaży popularnych elementów asortymentu, jak i wywoływania konkretnych funkcji kasy, np. wydruku raportu dobowego. Ponadto, model Nano E posiada wydajną, wymienną baterię oraz podświetlane ekrany LCD (klienta i kasjera). Istotnym atutem tej kasy jest również opcja oszczędzania energii (z nocnym trybem pracy wyświetlaczy), co dodatkowo wpływa korzystnie na długość pracy na jednym ładowaniu.

1 Komentarz

  1. Użytkownik-Fiskalny

    Racja. Zresztą jak i bliźniaczka, czyli drukarka Deon e.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA: *