Kasy fiskalne, które będzie można zmodernizować w 2018 roku

Wprowadzenie w Polsce systemu kas fiskalnych online jest już więcej niż prawdopodobne. Nowe przepisy i wymogi, które będą musiały spełniać wszystkie urządzenia rejestrujące, wejdą w życie 1 stycznia 2018 roku. Tak przynajmniej zakłada projekt Rozporządzenia Ministra Rozwoju. Czy w związku z tym czeka nas masowa wymiana kas fiskalnych? Niekoniecznie. Jedną z odpowiedzi na planowane zmiany są bowiem urządzenia fiskalne Elzab.

Czym jest certyfikat Online Ready?

26 stycznia 2017 roku w ofercie Elzab pojawiły się urządzenia fiskalne, które posiadają certyfikat Online Ready. I to z pewnością bardzo dobra wiadomość dla wielu polskich przedsiębiorców. Okazuje się bowiem, że wprowadzenie w naszym kraju systemu kas online nie musi się wcale wiązać z koniecznością wymiany urządzenia rejestrującego. W przypadku modeli z certyfikatem Online Ready, Elzab gwarantuje dostosowanie kasy lub drukarki do wymogów i kryteriów technicznych, które zaczną obowiązywać od 2018 roku.

Zachęcamy do zapoznania się z szerszym omówieniem całego zagadnienia – Kasy fiskalne online ready.

Kasy i drukarki Elzab

Warto pamiętać, że nie wszystkie kasy i drukarki rejestrujące, które są aktualnie produkowane przez Elzab, zostały objęte akcją Online Ready. Na chwilę obecną dotyczy to następujących modeli: K10, Mini E (z klawiaturą membranową albo modułową), Elzab Mera Plus TE TFT FV oraz Elzab Mera Plus F E FV. Sami zastanawiamy się nad tym, czy również inne urządzenia marki Elzab zyskają w przyszłości omawiany tutaj certyfikat. Polscy podatnicy też pewnie by się nie obrazili, gdyby pozostałe kasy i drukarki tego producenta zapewniły modernizację do nowych wymogów technicznych w 2018 roku. Czas pokaże… Może jeszcze kiedyś odpowiedni wpis, z aktualizacją informacji o akcji Online Ready, pojawi się na tym blogu 😉

System online od 2018 roku

Na koniec warto jeszcze przypomnieć, na czym będą polegały zmiany w sposobie funkcjonowania kas fiskalnych. I skąd w ogóle pomysł na akcję Online Ready. Pisząc w największym skrócie, od 2018 roku urządzenia rejestrujące, dopuszczone do eksploatacji, mają zacząć przesyłać do centralnego repozytorium Ministerstwa Finansów dane dotyczące m.in. prowadzonej sprzedaży. Ponadto, każda kasa będzie umożliwiała współpracę z terminalem płatniczym (w ramach jednolitego protokołu komunikacyjnego) oraz bezpieczne realizowanie e-paragonów (paragonów elektronicznych). A urządzenia Elzab, posiadające certyfikat Online Ready, mają zyskać właśnie takie funkcjonalności.

1 Komentarz

  1. marynarz

    w sumie doskonała deska ratunku dl atych przedsiębiorców, którzy MUSZĄ w ostatniej chwili przed zmianami kupić kasę fiskalną…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA: *