Kasoterminal Pospay, czyli nowoczesna technologia sprzedaży od Posnet

Pospay - nowoczesna technologia od Posnet

Ostatnimi czasy jesteśmy wręcz, pisząc potocznie, zalewani informacjami o premierach kolejnych urządzeń fiskalnych. W większości przypadków są to oczywiście kasy oraz drukarki rejestrujące online. Nie zapominajmy jednak o tym, że technologie sprzedaży są rozwijane na różnych polach, a do ofert dystrybutorów trafiają również nowe urządzenia z elektroniczną kopią paragonów. Chociaż… określenie tylko takim mianem Posnet Pospay to bardzo duże niedopowiedzenie.

Z jakich rozwiązań składa się Posnet Pospay?

Jak można przeczytać na stronie internetowej Posnet, nowe urządzenie tej marki, czyli Pospay, to „wyjątkowe, pierwsze takie na rynku, mobilne połączenie kasy, drukarki i terminala płatniczego”. Dla uproszczenia będziemy je jednak nazywali po prostu kasoterminalem. Bo też w sumie tym jest Posnet Pospay. W urządzeniu znajdziemy zarówno część fiskalną (kasę/drukarkę), jak i terminal płatniczy Smart D220, oprogramowanie do zarządzania sprzedażą oraz aplikację pozwalające na przyjmowanie e-płatności. Mowa więc o kompleksowym rozwiązaniu technologicznym, które przy okazji charakteryzuje się kompaktowymi gabarytami.

Kasoterminal Posnet Pospay

Co oferuje część fiskalna nowego urządzenia?

Pomimo zaimplementowania tak wielu technologii w jednej, bardzo kompaktowej obudowie, Posnet Pospay dalej będzie służył przede wszystkim do prowadzenia ewidencji. Kluczowa jest więc część fiskalna omawianego urządzenia. A mamy tutaj do czynienia z naprawdę ciekawą, innowacyjną wręcz funkcjonalnością. Okazuje się, że Posnet Pospay może działać zarówno w trybie kasowym, jak i drukarkowym. W pierwszym przypadku urządzenie oferuje samodzielną pracę oraz m.in. obsługę do 4 000 pozycji towarowych. Natomiast w trybie drukarkowym Pospay staje się ogniwem systemu sprzedaży, które będzie w stanie współpracować z bazą produktów i usług o maksymalnej wielkości 100 000 PLU.

Warto też oczywiście wspomnieć o innych, równie istotnych parametrach i funkcjach. Posnet Pospay zapewnia np. przechowywanie kopii paragonów fiskalnych w module elektronicznym (na karcie pamięci), stosowanie długich nazw towarów i usług na dowodach sprzedaży czy skonfigurowanie 32 grup towarowych, 8 kasjerów i 16 rabatów. Ponadto, urządzenie posiada szybki mechanizm drukujący i umożliwia łatwą instalację rolki papieru termicznego (na zasadzie „drop in – wrzuć i drukuj”).

Terminal Smart D220 z panelem dotykowym

Trudno wyobrazić sobie codzienne korzystanie z Posnet Pospay bez wbudowanego terminala płatniczego. W tym przypadku mowa o technologii dostarczanej przez e-Service, a konkretnie – o modelu Smart D220. To kompaktowy terminal płatniczy, który został wyposażony m.in. w 4-calowy panel dotykowy. Co ważne, właśnie przy zastosowaniu ekranu Smart D220 można wykonywać wszystkie operacje na Posnet Pospay.

Producent urządzenia zastrzega jednak, że pomimo kompleksowej integracji, aplikacje odpowiedzialne za funkcjonowanie części fiskalnej oraz przyjmowania e-płatności są odrębnymi elementami oprogramowania. Taki podział wynika głównie ze względów bezpieczeństwa. Nie będzie jednak zauważalny dla użytkownika Posnet Pospay.

 

Posnet Pospay jest już od pewnego czasu dostępny w oficjalnej dystrybucji. Jesteśmy ciekawi, co sądzicie o tym rozwiązaniu technologicznym? A może ktoś korzysta na co dzień z kasoterminala marki Posnet? Zachęcamy do komentowania!

1 Komentarz

  1. CzeSław

    To zdecydowanie jedno z najciekawszych rozwiązań technologicznych dla firm. Sam się coraz mocniej zastanawiam nad nim..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA: *