Kasa fiskalna Farex Bursztyn – gdzie sprawdzi się takie urządzenie?

Na rynku fiskalnym można wyróżnić kilka urządzeń, które spotkały się z ciepłym przyjęciem użytkowników i ekspertów. Znajdują się wśród nich zarówno zaawansowane technologicznie modele, jak i kasy wyjątkowo proste w obsłudze, z podstawowym zestawem funkcjonalności. Jednym z urządzeń, które należy do drugiej grupy, jest Farex Bursztyn. Co zaoferuje przedsiębiorcy ta tania kasa fiskalna? W jakiego rodzaju biznesie sprawdzi się najlepiej? Pora sprawdzić…

Wydajny mechanizm drukujący

W Farex Bursztyn zastosowano mechanizm termiczny, który drukuje paragony z prędkością dochodzącą do 13 linijek tekstu na sekundę. Biorąc pod uwagę fakt, że to jedno z najtańszych urządzeń rejestrujących na rynku, warto docenić tak dobry wynik w przypadku wystawiania dokumentów. Niemniej, w tym modelu trzeba każdorazowo stosować 2 rolki papieru termicznego. Kasa posiada bowiem tradycyjną kopię paragonów fiskalnych.

Klawiatura z klawiszami funkcyjnymi

Wielu przedsiębiorcom zależy na tym, aby maksymalnie zautomatyzować obsługiwanie klientów. Jest wiele sposób, aby osiągnąć ten cel. Na pewno należy do nich kasa fiskalna, która została wyposażona w klawisze funkcyjne. Ile przycisków tego typu znalazło się w modelu Bursztyn? Do dyspozycji użytkownika jest 8 skrótów klawiszowych. Warto również przypomnieć, do czego można wykorzystać przyciski szybkiego dostępu. Najczęściej są one programowane do błyskawicznej sprzedaży wybranych elementów asortymentu (popularnych towarów lub usług), czy też do bezpośredniego dostępu do operacji wykonywanych na kasie, np. wydruku raportów dobowych.

Urządzenie fiskalne o niewielkich gabarytach

Farex Bursztyn jest urządzeniem rejestrującym, które znajduje zastosowanie zarówno w sprzedaży stacjonarnej, jak i przy prowadzeniu handlu mobilnego. Ta uniwersalność wynika przede wszystkim z gabarytów kasy. Wynoszą one: 140 x 100 x 275 mm (szerokość, wysokość, długość). Dzięki temu Bursztyn nie zajmie zbyt wiele miejsca na stanowisku pracy w punkcie handlowo-usługowym. Co więcej, urządzenie można bez problemu transportować w przypadku obsługi klientów w terenie.

Gdzie sprawdzi się Farex Bursztyn?

Odpowiadając na to pytanie, warto sięgnąć do specyfikacji technicznej urządzenia. Farex Bursztyn pozwoli przedsiębiorcy na zdefiniowanie maksymalnie 3 000 pozycji w bazie towarowej. Co za tym idzie, jeżeli podatnik chciałby zakupić akurat ten model, jego asortyment nie powinien przekraczać wspomnianej liczby. Pisząc ogólniej – kasa marki Farex może być z powodzeniem stosowana w małych i średnich firmach.

Co jeszcze warto sprawdzić?

Ciekawostką jest to, że kasa fiskalna Bursztyn ma swoją stronę internetową. Pod tym adresem można sprawdzić szczegóły dotyczące tego urządzenia.

Podatnikom, którzy zastanawiają się nad zakupem kasy marki Farex, polecamy również zapoznanie się z innymi modelami. Urządzenia tego producenta można znaleźć na stronie internetowej dystrybutora.

3 Komentarzy

  1. Wini

    wszystko super, tylko jednak zastanawiam się nad kwestią elektronicznej kopii paragonów…doradzicie, czy koncentrować się na niej?

  2. ark0

    Ja co prawda posiadam kasę fiskalną z elektroniczną kopią (Novitus Sento LAN E), ale tym bardziej stwierdzam, że można wybrać różnie i nie ma w tym nic dziwnego. To nie jest tak, że obecnie tylko elektroniczna kopia się liczy i zawsze jest niezbędna. Wszystko zresztą zależy od charakteru Twojej działalności. Jeśli np. masz nieduży asortyment i niskie natężenie ruchu, to wg mnie nie musisz inwestować w elektroniczną kopię, ale nie da się ukryć, że ta funkcja jest po prostu bardzo wygodna 🙂

  3. Wini

    dzieki za poradę w takim razie jeszcze przemyślę ten wybór 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA: *