Już niedługo do sprzedaży trafi Posnet Ergo

Posnet nie próżnował w 2015 roku. Na rynku pojawiły się 2 urządzenia tego producenta: kasa rejestrująca Revo oraz terminal fiskalny Thermal HD. Obydwa w pewnym sensie zrewolucjonizowały trendy funkcjonujące w całej branży technologii sprzedaży. A już niedługo do sprzedaży trafi nowa kasa tej marki. Posnet Ergo, bo o tym urządzeniu mowa, zaoferuje szeroki zakres rozszerzeń. Przedsiębiorca będzie mógł wybrać nie tylko wielkość bazy towarowej, ale także obsługiwane interfejsy komunikacyjne. Czas omówić pierwszą premierę na rynku w 2016 roku.

Różne opcje rozbudowy, dostępne również w przyszłości

Przedsiębiorca, który zdecyduje się na zakup Posnet Ergo, będzie mógł wybrać pojemność bazy towarowej – 4 000, 6 000 lub 8 000 PLU. Po raz pierwszy jednak początkowa decyzja nie musi być w tym przypadku wiążąca. Jeżeli podatnik wybierze bazę PLU w wersji podstawowej (4 000), w przyszłości będzie mógł zwiększyć liczbę obsługiwanych produktów i usług do 6 000 lub 8 000 pozycji towarowych. Jak widać, Ergo to kasa fiskalna, która zapewni rozszerzenie swojej funkcjonalność wraz z rozwojem firmy. A na tym opcje rozbudowy się nie kończą.

Omawiane tu urządzenie, podobnie jak model Revo, można kompleksowo zintegrować z szalką ważącą. Takie połączenie pozwala przede wszystkim na wykonywanie pomiarów masy i rejestrowanie obrotu przy użyciu tego samego interfejsu. Obydwie operacje odbywają się bowiem za pomocą klawiatury i ekranu kasy fiskalnej. Co więcej, szalka będąca wyposażeniem dodatkowym Posnet Ergo, umożliwia ważenie towarów o maksymalnej masie 15 kg.

Istotnym elementem tego urządzenia, który również jest dostępny w kilku wersjach, są interfejsy komunikacyjne. W wariancie podstawowym model Ergo posiada port USB oraz złącze szuflady kasjerskiej. Przedsiębiorca może jednak wybrać jedną z wersji opcjonalnych: moduł rozszerzony I (USB, 2 x RS-232), moduł rozszerzony II (USB, 2 x RS-232, Wi-Fi, Bluetooth), moduł rozszerzony III (USB, 2 x RS-232, modem 3G). Jak widać, kasa obsługuje z powodzeniem także interfejsy do komunikacji bezprzewodowej. Oprócz tego, nawet jeśli przedsiębiorca na początku zdecyduje się na wariant podstawowy, w każdej chwili Posnet Ergo można rozbudować o moduł Wi-Fi, Bluetooth lub modem 3G.

Przydatne funkcje nowej kasy fiskalnej marki Posnet

Powyżej opisaliśmy różne opcje rozbudowy kasy Ergo, lecz urządzenie charakteryzuje się też bogatą funkcjonalnością w innych aspektach. Po pierwsze, model ten został wyposażony w moduł elektronicznej kopii paragonów. Dzięki temu automatycznie zapisuje istotne dane, wykorzystując do tego kartę pamięci o pojemności 4 GB. Po drugie, klawiatura Posnet Ergo pozwala na zaprogramowanie aż 27 skrótów klawiszowych. Jak wiadomo, przycisków funkcyjnych używa się m.in. do szybkiej sprzedaży popularnych elementów asortymentu, więc im ich więcej (klawiszy), tym lepiej. Po trzecie, zastosowany w urządzeniu mechanizm drukujący zapewnia nie tylko szybkie wystawianie paragonów, ale także prostą instalację rolki papieru termicznego. Dodatkowo, użytkownik może zaprogramować czarno-białe grafiki, które pojawią się w nagłówku i stopce każdego wydruku.

Gabaryty i waga, które naprawdę zaskakują!

Nie znając wyglądu Posnet Ergo, po przeczytaniu powyższego opisu można pomyśleć, że to kasa fiskalna średniego segmentu. I po części tak jest, lecz na pewno nie pod względem gabarytów. Urządzenie jest po prostu małe i lekkie, przez co przypomina bardziej model przystosowany do pracy mobilnej. I można oczekiwać, że Ergo sprawdzi się również w działalnościach oferujących dojazd do klienta. Równocześnie jednak, jeżeli podatnik zdecyduje się na zastosowanie dostępnych rozszerzeń, kasa marki Posnet poradzi sobie bez problemu w systemie sprzedaży funkcjonującym w punkcie handlowo-usługowym.

 

Wszystkich czytelników, których zainteresowało nowe urządzenie marki Posnet, zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem Ergo.

3 Komentarzy

 1. Kris

  Posnetowi brakowało takiej kasy w oferice. Świetny ruch z ich strony.

 2. bard69

  zapowiada się udany rok dla całej branży
  ciekawy czy ta modułowość się przyjmie 😉

 3. Agatka

  Przyjmie czy nie przyjmie ja i tak wolę mniejszego Mobilka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA: *