Do jakich połączeń technologicznych dochodzi w urządzeniach fiskalnych?

Kasa fiskalna Novitus Next

Przedsiębiorcy rozglądający się za urządzeniem rejestrującym kierują się różnymi pobudkami przy wyborze danego modelu. Jedni po prostu szukają takiego, który dysponuje odpowiednio wysokimi parametrami użytkowymi. Drudzy potrzebują konkretnych funkcji. Trzeci sięgają po technologię konkretnego typu, jak kasa mobilna bądź systemowa. A jeszcze innych interesują szczególne rozwiązania, np. stanowiące wynik innowacyjnego połączenia różnych urządzeń. I dziś powiemy sobie właśnie o dwóch przykładach tego rodzaju integracji.

Novitus Next – wyjątkowo nowoczesne połączenie

Co pewien czas na rynku fiskalnym pojawiają się urządzenia inne niż wszystkie. Przedstawiają nowoczesne rozwiązania w zakresie konstrukcji, obsługi czy komunikacji z innymi elementami systemu. Ale niektóre z tych modeli potrafią zaoferować wyjątkowo śmiałe innowacje, kreujące wizję przyszłości technologii sprzedaży. I tak też z pewnością jest z kasą fiskalną Novitus Next. Można by powiedzieć, że sam fakt zgrabnego połączenia jej z tabletem w ramach jednej konstrukcji już przykuwa uwagę i zachwyca. Ale atrakcyjność urządzenia marki Novitus nie kończy się na możliwościach korzystania z dwóch panelów sterowania – klasycznej klawiatury i ekranu dotykowego – czy też swobodnej konfiguracji tego drugiego (ustalania liczby, rodzaju, koloru, umieszczenia i funkcji przycisków znajdujących się na wyświetlaczu). Next pozwala na to wszystko, co nowoczesny tablet, m.in. dostęp do internetu i poczty elektronicznej, mediów pozwalających na przeglądanie galerii i filmów czy też takich opcji, jak kalkulator czy kalendarz. Ponadto, funkcjonuje w oparciu o popularny system Android i nowoczesne oprogramowanie sprzedażowe, a także umożliwia stosowanie rozmaitych, praktycznych aplikacji. Co więcej, zapewnia szerokie standardy komunikacyjne, przechowywanie danych (np. elektronicznej kopii paragonów) w chmurze – za pośrednictwem rozwiązania przeglądarkowego NoviCloud – i zaprogramowanie dosłownie dowolnej liczby pozycji towarowych. Jednym słowem, Novitus Next to kasa fiskalna, która przełamuje wiele schematów, zarówno pod względem konstrukcyjno-technicznym, jak i użytkowym czy biznesowym.

Posnet Thermal HD – znakomity efekt logicznych potrzeb

Obecnie rozwiązanie to nie należy do najnowszych. Warto jednak o nim powiedzieć, gdyż terminal fiskalny od Posnet to jedno z tych urządzeń, które wytyczały kierunek „innowacyjnych integracji technologicznych” w fiskalnym świecie. I przede wszystkim stanęło w poprzek znanego dylematu przedsiębiorców: co wybrać – kasę czy drukarkę rejestrującą? Czym w istocie jest model Thermal HD? To również jedna konstrukcja, która łączy w sobie popularną, wydajną drukarkę fiskalną Posnet oraz solidny komputer marki Intel. Jeśli chodzi o drugi element, przedsiębiorca może sam zdecydować o wariancie podzespołów, jakimi jednostka centralna będzie dysponować. Przede wszystkim jednak zyskuje klasyczne połączenie – drukarkę z komputerem – w formie zwartego, solidnego i stosunkowo niedużego urządzenia. To znakomite rozwiązanie zwłaszcza dla firm charakteryzujących się ograniczoną przestrzenią stanowiska pracy, a przy tym niechcących rezygnować z atrakcyjnych parametrów i funkcji, jakie dają nowoczesne technologie sprzedaży. Mniej poskręcanych kabli (potrzebny tylko jeden zasilacz), ergonomia konstrukcji, bogate standardy komunikacyjne – to wszystko sprawia, że podatnik zyskuje nie tylko dostęp do szerokiej funkcjonalności, ale wyraźnie podwyższony komfort wykonywania obowiązków. Dlatego mimo, że model Posnet Thermal HD nie jest najnowszym urządzeniem fiskalnym – wciąż pozostaje atrakcyjny nieszablonowy.

1 Komentarz

  1. FaBIO

    Wg mnie zdecydowanie pod tym względem (i wieloma innymi) model Next rozbił bank 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA: *