Wagi platformowe – co oferują konkretne modele tego typu?

Waga platformowa dla firmy

Wagi platformowe, nazywane też niekiedy pomostowymi, to częsty widok w różnego rodzaju działalnościach. Urządzenia tego typu stosuje się przede wszystkim tam, gdzie potrzebne jest m.in. wykonywanie pomiarów masy obszernych i ciężkich towarów (bądź innych obiektów o większych gabarytach i dużej masie), czyli np. w hurtowniach, zakładach przemysłowych, halach magazynowych czy nawet placówkach handlowych. Dziś postanowiliśmy sprawdzić, co konkretnie oferują popularne modele z tej kategorii. Do naszego zestawienia trafiły 3 wagi platformowe, produkowane przez Cas, Dibal i T-SCALE.

Urządzenia w różnych wersjach technologicznych i konstrukcyjnych

Przy okazji omawiania wag platformowych już na wstępie warto podkreślić, że urządzenia tego typu cechują się sporą wariantywnością. Modele dostępne na polskim rynku występują bowiem w różnych wersjach konstrukcyjnych i technologicznych. Przy ich zamawianiu da się często wybrać zarówno wielkość szalki ważącej, jak i obsługiwany zakres pracy. A to z kolei sprawia, że waga platformowa może zostać dopasowana do potrzeb danej działalności gospodarczej. Wariantywność nie jest, rzecz jasna, jedynym atutem takiego rozwiązania technologicznego. Najłatwiej będzie to jednak zaprezentować na przykładzie konkretnych urządzeń ważących.

Cas DB-II Plus

Cas DB-II Plus

DB-II Plus to waga platformowa marki Cas, która została wyposażona m.in. w złącze komunikacyjne RS-232. Dzięki temu urządzenie może współpracować z innymi elementami rozwiązania systemowego w przedsiębiorstwie, np. z terminalem komputerowym lub kasą fiskalną. W przypadku modelu DB-II Plus dostępne są także różne warianty. Waga platformowa Cas oferuje wybór wielkości szalki ważącej (360 x 460, 460 x 570 lub 500 x 600 mm) oraz obsługiwanych zakresów pomiaru: 30/60 kg z dokładnością 10/20g, 60/150 kg z dokładnością 20/50 g albo 300 kg z dokładnością 100 g. Wśród atutów urządzenia można też wymienić: szczelną i solidną konstrukcję, akumulator zapewniający pracę również bez dostępu do zasilania z sieci oraz wyrazisty wyświetlacz LCD, przy którym umieszczono przydatne przyciski funkcyjne.

Dibal DMI-610

Dibal DMI-610

Propozycja marki Dibal, czyli jednego z czołowych producentów wag elektronicznych na polskim rynku, również oferuje wybór wersji technologicznej. W przypadku modelu DMI-610 można zdecydować się na konkretne zakresy ważenia: do 60 kg z dokładnością do 20 g, do 150 kg z dokładnością do 50 g lub do 300 kg z dokładnością do 100 g. Pozwala to więc na dopasowanie wagi platformowej od Dibal do obsługiwanego asortymentu. Co więcej, urządzenie posiada popularny interfejs komunikacyjny RS-232, dzięki któremu można je bezpośrednio podłączyć do kasy fiskalnej lub komputera. Zaletą Dibal DMI-610 jest również praca na zasilaniu akumulatorowym lub sieciowym oraz obszerna platformowa ważąca, która gwarantuje wytrzymałość na intensywną eksploatację w bardziej wymagających warunkach.

T-SCALE BWS

T-SCALE BWS

BWS to waga platformowa z wysoką normą szczelności IP-65. W rezultacie, urządzenie marki T-SCALE jest wysoce niewrażliwe na niekorzystne działanie pyłu, kurzu czy wilgoci. Na uwagę zasługuje również solidna konstrukcja tego modelu, która praktycznie w całości została wykonana ze stali nierdzewnej. A co można wybrać przy zamawianiu T-SCALE BWS? Ta waga platformowa występuje przede wszystkim w 2 różnych wariantach konstrukcyjnych – 320 x 360 mm lub 400 x 500 mm. Do wyboru jest tu także obsługiwany zakres ważenia: do 30 kg (z dokładnością do 10 g), do 60 kg (z dokładnością do 20 g) lub do 150 kg (z dokładnością do 50 g). Model BWS posiada też wydajny akumulator (do 70 godzin pracy) oraz może funkcjonować w temperaturze od -10 do 40 stopni Celsjusza.

 

Jak widać, wagi pomostowe (platformowe) to urządzenia o dosyć konkretnym zastosowaniu. Wynika to nie tylko z ich parametrów i funkcji, ale także z rozwiązań konstrukcyjnych, które oferują takie modele. Z punktu widzenia przedsiębiorców kluczowe będzie jednak to, że współcześnie mamy do czynienia z szerokim wyborem omawianych rozwiązań technologicznych (oraz dostępnych wariantów). Co więcej, że są to solidnie wykonane, proste w obsłudze i niezawodne wagi dla handlu, przemysłu czy logistyki.

1 Komentarz

  1. zainteresowany

    nie wiem jakos z powyzej wymienionych najsolidniej i najpewniej prezentuje sie dla mnie model firmy cas, ale nie korzystalem z niego wiec trudno mi powiedziec jak jest naprawde. moze ktos posiada to urzadzenie i podzielilby sie opinia???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA: *