Posnet Revo – powiew świeżości?

Kasa fiskalna Posnet Revo

W zasadzie pytanie postawione w tytule wpisu jest retoryczne. Bo choć kasa Revo istnieje na rynku już od pewnego czasu, jej niektóre cechy wciąż pozostają innowacyjne i wyjątkowe dla tego modelu. Co dokładnie sprawia, że urządzenie nie tylko zapewnia sprawną i wygodną pracę, ale również nowoczesne rozwiązania, modelujące wizję współczesnych technologii sprzedaży?

Revo to kasa komplementarna. Co to oznacza? Model ten oferuje wysokie standardy w każdym istotnym aspekcie prowadzenia działalności handlowej: w zarządzaniu bazą towarową, w zakresie wydruku, komforcie obsługi, komunikacji z urządzeniami peryferyjnymi, a nawet i we wzornictwie. Wiele czynników sprawia, że warto się realnie zastanowić nad wyborem tej kasy, jednak wśród nich znajdują się rozwiązania szczególne, które pod względem ogólnego myślenia o technologiach sprzedaży, są tyle samo ciekawe, co i ważne. Teraz kilka słów o nich.

Niespotykany wcześniej mechanizm drukujący

W zasadzie, to, mówiąc najogólniej, nie jest on jakoś nadzwyczajnie inny. Pomijając korzyści wynikające z zastosowanej elektronicznej kopii paragonów (do wymiany jest zawsze tylko jedna rolka) i szybkiego wystawiania dowodów sprzedaży (47 linii/s) – działa taka samo, wykorzystując do pracy papier termiczny.

A jednak posiada na pewno jeden atrybut, który znacząco zmienia przebieg transakcji. Otóż paragon fiskalny jest drukowany i odcinany nie po stronie sprzedawcy, a…po stronie nabywcy! Co ta zmiana daje? Klient może sam odebrać rachunek, mając większą kontrolę nad zakończeniem transakcji i tym samym – nad jej dodatkowym usprawnieniem. Rozwiązanie wydaje się też dla niego wygodne. Ponadto, przedsiębiorca ma pewność, że dana sprzedaż zakończyła się zgodnie z przepisami, w granicach których mieści się „przekazanie paragonu” właśnie w taki sposób.

Co nowego w komunikacji?

To, że Revo generalnie stwarza świetne warunki do współpracy z urządzeniami peryferyjnymi, jest po prostu faktem. Kasa posiada porty typu RS232, USB – umożliwiający błyskawiczne zrobienie backupu elektronicznej kopii paragonów na pendrive’a, oraz Ethernet – pozwalające podłączyć model marki Posnet do sieci LAN. Komunikacja z czytnikiem kodów kreskowych, komputerem, drukarką paragonową czy wagą elektroniczną to żaden kłopot.

A skoro jesteśmy już przy ostatnim z wyżej wymienionych elementów – firma Posnet stworzyła specjalną szalkę ważącą, której integracja z Revo jest wyjątkowo prosta i atrakcyjna. Przede wszystkim, oba urządzenia nadal nie zajmują dużo miejsca, nawet na ograniczonej przestrzeni stanowiska pracy. Co więcej, wagę można obsługiwać przy użyciu klawiatury kasy. Wyniki pomiaru masy automatycznie wyświetlają się na obu ekranach Revo, przyspieszając cały proces i jednocześnie dając łatwy dostęp do informacji – zarówno sprzedawcy, jak i nabywcy.

Nie kasa zdobi sprzedawcę?

Kasa marki Posnet wyróżnia się pod jeszcze jednym względem, który może wydawać się wielu osobom niezbyt istotny. Cóż – można co prawda mieć różne za i przeciw, jednak nie zmienia to faktu, że Revo na tym polu ewidentnie się wybija. O czym mowa? O wyglądzie.

Pomijając ogólny, interesujący design oraz estetyczne wyświetlacze, Revo dodatkowo występuje w 6 wersjach kolorystycznych. Tak zdecydowanego ruchu na rzecz wyglądu urządzenia rejestrującego sprzedaż jeszcze nie było. Co to daje? Z pewnością możliwość dopasowania urządzenia zarówno do indywidualnych preferencji podatnika, jak i wystroju wnętrza firmy. Wzornictwo wykorzystywanych technologii potrafi przyciągać uwagę klientów, podwyższać w ich oczach prestiż przedsiębiorstwa, utwierdzać w przekonaniu o wysokiej jakości świadczonych usług. Odpowiedni dobór kolorów może dodatkowo wpływać na zmysły nabywcy, a jeżeli pokrywa się on jeszcze z „barwami firmowymi” – działać jako narzędzie promocji, skutecznej reklamy, która będzie miała przełożenie na wysokość dochodów.

Dowiedz się więcej

Bo kasa fiskalna nie musi być nudna

Najlepiej pokazuje to film z kasą Posnet Revo w roli głównej:

2 Komentarzy

  1. Jarek

    Nie wiem komu mam dziękować za to, że kasy i drukarki fiskalne idą w stronę coraz mniejszych urządzeń

  2. Łukasz

    Przede wszystkim są znacznie bardziej poręczne i mobilne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA: *